1

yellow card

3

Summary

Komentář - Velmi dobrý výkon, vyjma dvaceti minut druhé půle podalo naše mužstvo ve druhém kole divizní soutěže. Na domácím hřišti jsme si po vítězství 4:2 nad Meteorem připsali další body do tabulky.
  Utkání se muselo líbit všem přítomným divákům, kterých se sešlo na sto padesát. A nejen kvůli šesti vstřeleným brankám. Oba týmy zdobilo perfektní nasazení a z naší strany i velice kvalitní fotbal.
  Do zápasu naši borci doslova vlétli a už ve druhé minutě pomohla hostujícímu brankáři Tomanovi branková konstrukce. Branku se nám ale podařilo vstřelit až ve třicáté minutě. Míč z centru Pajkrta z levé strany uklidil k tyči hlavou Moravec.
  Meteor jsme do ničeho nepouštěli a chvílemi nevěděl, kam dřív skočit. V první půli působil hodně zakřiknutě a doplácel především na neuhlídání našich standardních situací. Ještě před půlí zvýšil na rozdíl dvou branek Vít Regner, kterého perfektně našel z přímého kopu Ďurinda. Regner si poradil zkušeně a hlavou vymetl šibenici.
  Do druhého poločasu vstoupili hosté s jediným cílem a to se snahou o zkorigování výsledku, což se jim i podařilo. Naši borci naopak polevili a pustili tak soupeře do výhody pokutového kopu, který s přehledem proměnil Hrdina a dostal hosty zpět do hry. Oživlý Meteor se zanedlouho dočkal vyrovnání. Po zaváhání Švejdy jej hlavou prostřelil Janíček a srovnal na 2:2.
  Náš trenér zareagoval na špatný vstup do druhé půle střídáním. Na hřiště se dostal Rejman, Vorasický se ze zadních řad posunul do zálohy a jak se ukázalo, byl to šťastný tah. O třetí branku se postaralo duo Škarecký – Vorasický. Prvně jmenovaný poslal z pravé strany ukázkový centr k penaltě a Vorasický nedal hlavou k tyči Tomanovi šanci.
  Meteor se z třetího gólu již nevzpamatoval a navíc jsme Novákem upravili na konečných 4:2 čtyři minuty před koncem.
  Navázali jsme tak na výhru z prvního kola. Ze dvou zápasů máme šest vstřelených branek a šest bodů a hlavně se prezentujeme fotbalem, který se musí líbit.

Trenér Tomáš Staněk - „Myslím, že můžeme být spokojení, projevil se náš charakter. Věděli jsme moc dobře, že soupeř je silný dopředu a že vzadu naopak jistý není. Při trénincích jsme se zaměřovali na kombinační hru, přechody do útoku a to fungovalo na jedničku. Také je tým silnější psychicky, dříve bychom se za stavu 2:2 po takovém vývoji sesypali a dostali další tři góly.“