1

yellow card

2

Summary

Komentář - Souš se na našem hřišti představila ve velmi dobrém světle a po většinu zápasu byla o něco lepším mužstvem.
  Nám se oproti předchozím zápasům nedařilo držet míč, vázla kombinace a i v pohybu jsme zaostávali. Přesto jsme to byli my, kdo měl v desáté minutě velkou šanci. Po brejku odcentroval z levé strany Ďurinda a chyběli milimetry, aby Škarecký doklepl centr do branky. V šestnácté minutě se ke střele z vápna dostali hosté a Švejda konečky prstů vyrazil na roh. V této pasáži byli hosté častěji u míče a naši borci spoléhali na brejky. V pětadvacáté minutě se objevil za hostující obranou po dlouhém nákopu Vorasický ale zradil jej první dotyk a Hanus šanci zlikvidoval. Ve 39 minutě se po krásném pasu od Ďurindy objevil ve vápně volný Kozák, ale dopadl stejně jako v předešlé akci Vorasický.
 Těsně před odchodem do kabin spálili tutovku i hosté. Z pravé strany odcentrovali od lajny a v malém vápně pálil volný útočník. Jeho pokus ale reflexivně vyrazil Švejda. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.
  Vstup do druhé půle jsme měli parádní a ve 49 minutě jsme šli do vedení. U pravé lajny jsme vybojovali míč a Kozák od půlicí čáry našel na levé straně volného Ďurindu. Ten se ze samostatného nájezdu nemýlil a podél vyběhnuvšího Hanuše otevřel skóre zápasu.
  Hosté poté ještě přidali a měli i šanci. V 65 minutě minula hlavička po rohu je těsně naše břevno. Hosté se dočkali vyrovnání v 70 minutě. Od pravé lajny odcentrovali do vápna, kde se dostal k hlavičce v záklonu Štípek. K naší smůle slabou, ale umístěnou hlavičku stačil Švejda vytěsnit na tyč, od které se odrazil zpět do padajícího Švejdy a do naší branky.
  O tři minuty později se po volném kopu Ďurindy z pravé strany dostal k hlavičce Regner, ale mezi tyče se nevešla. V 75 minutě se za dlouhým výkopem za obranu vydal Kozák, podstoupil souboj s brankařem a tomu míč vypadnul. Kozák si jej přehodil, oběhl a brankař jej rukama stáhnul metr ve vápně. Pokutový kop ani karta se ale k údivu všech přítomných nekonala. Za snahu jsme tak byli odměněni v 80 minutě. Po rohu dotlačil míč do branky Šulc a poslal nás znovu do vedení.
  Jenže hosté zvýšenou aktivitou v konci zápasu opět skóre srovnali. Dvě minuty před koncem se po centru z pravé strany dostal na vápně ke střele Nobst a „angličanem“ srovnal na konečných 2:2.
V pokutových kopech jsme byli neomylní a hosty ve čtvrté sérii vychytal Švejda a bereme tak druhý bod. Se ziskem 11 bodů po čtyřech odehraných kolech jsme potvrdili dobrý start do sezony.

Trenér Tomáš Staněk - „S naším dnešním výkonem nemohu být spokojen. V téměř celém utkání jsme tahali za kratší konec. Byli jsme pomalejší, málo agresivní, vázla kombinace a poztráceli jsme spoustu míčů. Přesto jsme dali dva góly a ještě dvě gólové situace jsme špatně vyřešili. Získali jsme dva body a jsme za ně šťastní, ale dnes jsme nebyli lepším mužstvem.“