Info pro nové rodiče

Informace pro nové rodiče:


 Vážení rodiče,

jsme velice rádi, že jste se dostali na stránky fotbalového klubu FK Neratovice-Byškovice. V následujích řádkách bychom Vám chtěli přiblížit práci a fungování klubu. 

Dle věku se klub dělí na jednotlivé kategori a každá kategorie hraje svojí zápasovou soutěž:

U7, U8, U9  - Mladší přípravka (okresní soutěž, krajská miniliga)

U10, U11     - Starší přípravka (okresní soutěž, krajská miniliga)

U12, U13    - Mladší žáci (Česká divize žáků)

U14, U15    - Starší žáci (Česká divize žáků)

U17            - Mladší dorost (Česká divize dorostu)

U19            - Starší dorost (Česká divize dorostu)

Pro nejmladší hvězdičky máme fotbalovou školičku (rok narození 2018-2019). Tréninky probíhají vždy 2x týdně, v hlavní sezóně trénujeme na hlavním stadionu v Neratovicích a v zimě ve sportovní hale nebo na II.ZŠ Neratovice. Tréninky jsou zaměřené na pohybovou všestrannost, atletickou a gymnastickou průpravu a na základní fotbalové dovednosti. S sebou na trénink je potřeba sportovní oblečení, kopačky, lahev s pitím a míč vel. 3. Sraz na tréninky je vždy 10 min předem. Více informací se dočtete v následujících řádkách. 

 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

S nástupem do našeho klubu vybíráme od každého nového sportovce vyplněný registrační formulář a pasovou fotografii. S odezvdáním formuláře se dítě stává členem klubu Fotbal Neratovice-Byškovice z.s. a bude registrováno v systému Fotbalové asociace České republiky. 

Odkaz pro stažení zde - Registrační formulář

 

NÁPLŇ TRÉNINKŮ - co se učíme, k čemu děti vedeme

  • Disciplína - chodíme včas, respektujeme a dáváme pozor, když mluví někdo jiný, umíme pozdravit, neposmíváme se, pomáháme si, hrajeme a chováme se fair play, umíme se omluvit.
  • Pohybové dovednosti – kotoul vpřed i vzad, běh pozadu, skoky snožmo přes překážky, přeskočit/přelézt (šv. bednu) podlézt překážku, skoky přes švihadlo. Mezi pohybové dovednosti řadíme obratnostně-koordinační cvičení (různé míčové hry, obratnostní cvičení, atd), gymnastická a atletická průprava
  • Míčové dovednosti – vedení míče se změnami směru – co nejvíce doteků s míčem, míč mít stále pod kontrolou. Nožičky (oběma nohama), kotníčky, nášlapy na míči, střela i přihrávka nártem (tkaničkami). Základní fotbalové dovednosti.
  • Zápasy/turnaje - již ve školičce si děti prožijí své první fotbalové zápasy a turnaje. Naším cílem je, aby všechny děti hráli stejný počet zápasů a každý si tak mohl své naučené dovednosti vyzkoušet v zápase. Již ve školičce si každý fotbalista nebo fotbalistka vstřelí svůj první gól. 

Tréninky jsou zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu (obratnost, koordinace, atletika, gymnastika) se zaměřením na základní fotbalové dovednosti. Náš hlavní cíl je, aby si děti zamilovali sport jako takový.

 

POTŘEBNÉ VYBAVENÍ NA TRÉNINKY A ZÁPASY

Začínájící fotbalisti a fotbalistky budou na tréninky potřebovat:

- sportovní klubové oblečení (do haly kraťasy a tričko, na venkovní tréninky oblečení dle počasí) - informace o klubovém oblečení jsou uvedeny níže

- vhodná sportovní obuv (do haly sálovky, na venkovní tréninky kopačky, turfy)

- podepsaný fotbalový míč vel. 3

- podepsanou lahev s pitím

- dobrou náladu

Na zápasy a turnaje můžou kluci a holky jezdit v civilním ideálně klubovém oblečení. PřÍmo před zápasem/turnajem se na místě konání převléknou do klubových dresů, které dostanou od trenérů. Na zápasy je potřeba mít - míč vel. 3, chrániče, vhodná obuv, lahev s pitím a dobrou náladu. 

 

SPORTOVNÍ PROHLÍDKY

Každý sportovec v našem klubu musí projít sportovní prohlídkou či lékařskou prohlídkou, která určí, zda je dítě zdravotně způsobilé vykonávat fotbalovou činnost. Postup je následující - u Vašeho pediatra zažádáte o prohlídku ke způsobilosti vykonávat pravidelnou sportovní činnost (fotbal), pediatr by Vás měl poslat na vyšetření ke sportovnímu lekáři či kardiologovi, kde dítěti udělají vyšetření srdce, EKG, ultrazvuk a další přesná vyšetření. Poté Vám pediatr napíše lékařskou zprávu o způsobilosti dítěte. Potvrzení o zdravotní způsobilosti k vykonávání fotbalu je nutné každou sezónu aktualizovat a přinést na začátku nové sezóny trenérům. 

Odkaz je stažení formuláře zde - ŽÁDOST O POSOUZENÍ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI K TĚLESNÉ VÝCHOVĚ A SPORTU

 

FINANCE - PŘÍSPĚVKY

V kategorii minipřípravek - (hráči ročníku 2017 a mladší) - 3000 Kč ročně + 300 Kč jednorázový poplatek V LEDNU 2023 (100 Kč poplatek FAČR a 200 Kč poplatek TJ Neratovice) = celkem tedy 3300 Kč ročně.

V kategorii přípravek -  (hráči ročníku 2013 až 2016) - 7200 Kč ročně + 300 Kč jednorázový poplatek V LEDNU 2023 (100 Kč poplatek FAČR a 200 Kč poplatek TJ Neratovice) = celkem tedy 7500 Kč ročně.

V kategorii žáků a dorostu - (hráči ročníku 2005 až 2012) – 9600 Kč ročně + 300 Kč jednorázový poplatek V LEDNU 2022 (100 Kč poplatek FAČR a 200 Kč poplatek TJ Neratovice) = celkem tedy 9900 Kč ročně.

CELKOVÁ ČÁSTKA JE KONEČNÁ. JEJÍ PLATBA JE MOŽNÁ CELKOVĚ, PŮLROČNĚ, KVARTÁLNĚ NEBO MĚSÍČNĚ. PLATBY JSOU SPLATNÉ NA ÚČET ČÍSLO 115-7591790287/0100 - JAKO VARIABILNÍ SYMBOL UVÁDĚT ID HRÁČE, KTERÉ NALEZNETE V SOUPISCE TÝMU A DO POPISU PRO PŘÍJEMCE PŘÍJMENÍ ČLENA.

PO ODESLÁNÍ PLATBY, KAŽDÝ ZAŠLE POTVRZENÍ O PLATBĚ TRENÉRŮM NA EMAIL - fknb.skolicka@email.cz 

 

PRAVIDLA PRO RODIČE

  • přinést vyplněný registrační formulář společně s pasovou fotografií, který odevzdáte trenérům
  • Omlouvání z tréninků a zápasů formou SMS, email nebo WhatsApp. O plánované absenci informovat trenéry co nejdříve 
  • Sraz na trénink 10-15 min před začátkem tréninku
  • Sledování stránek - tréninkový plán, zápasy/turnaje, týmové informace

 desatero pro rodiče1

Desatero pro rodiče a fanoušky ke stažení zde - Desatero pro rodiče a fanoušky

 

KLUBOVÉ OBLEČENÍ

Každý sportovec má své klubové oblečení, ve kterém chodí na tréninky a zápasy. Klubové oblečení můžete objednávat na našem eshopu - http://eshop.fkneratovice-byskovice.cz/. V kategorii školičky by fotbalisti měli mít své klubové tričko a kraťasy/tepláky. 

 

MATEŘSKÉ ŠKOLY

V rámci našeho klubu dochází trenéři do matěřských škol v Neratovicích a do mateřské školy v Libiši, kde s dětmi cvičí a trénují různé pohybové dovednosti. Pokud by kamarád či kamarádka Vašeho dítěte měl zájem o docházení k nám do klubu, neváhejte jeho rodiče nasměrovat na trenéry klubu. Kontakty jsou uvedeny níže. IMG 20211004 WA0005

  

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Šárka Korbelářová - trenérka školičky - 602310209, korbelarova.s@gmail.com

Majka Langmajerová - trenérka školičky - 720956694, m.rybovicova@seznam.cz

Jakub Svoboda - šéftrenér přípravek - 731369787, svobod.jkb@gmail.com

 

 

 

 

 


Plán na následující týden:

Pondělí 5. 3. 16:30 - 17:30 trénink Sportovní hala. Všichni.

Čtvrtek 8. 3. 18:00 - 19:00 trénink tělocvična 2. ZŠ. Ročník 2011.

Pátek 9. 3. 16:30 - 17:45 trénink Sportovní hala. Ročník 2012.

Sobota 10. 3. 8:30 - 9:30 tréninkový zápas r. 2011 na umělé trávě Neratovice (pod širým nebem - nutno přizpůsobit oblečení!). Sraz: 8:00. Nominace: Všichni. Poté možno zhlédnout první jarní mistrovské utkání neratovického A-týmu, který se utká od 10:15 s týmem Tatranu Rakovník.

Neděle 11. 3. 9:00 turnaj Třebešín. Ročník 2012. Sraz: 8:35 Nominace: Špaček, Sousedík, Mlch, Ďurinda, Batěk, Kalina.Více zde: https://fknera-fs.webnode.cz/u6-skolicka/