Rozhovor s předsedou před sezonou

 

Rozhovor s předsedou klubu Vladimírem Kaňkou.

 

 

Příprava je skoro u konce. Jak hodnotíte odehraná přípravná utkání?

Máme za sebou celkem dvě přátelská utkání s budoucími účastníky ČFL. Obě utkání splnila naše očekávání a nastavila zrcadlo. V týmu máme mnoho nových hráčů, kteří si v těchto dvou utkáních museli říct o budoucí působení u nás. Musím přiznat, že nás většina příjemně překvapila. Tak že se zápasy panuje spokojenost.

Jak to vypadá s příchody/odchody v klubu, je už tým ve finálním složení?

V letní pauze jsme udělali celkem velký řez kádrem. Pokud se podívám na ostatní týmy naší skupiny, tak se jednalo o největší pohyb hráčů v soutěži. Věřím, že toto okysličení týmu pomůže k novému impulsu v nadcházející sezóně. Aktuálně jsme ve stavu, kdy skončil Dědek, Klobása, Halbich, Rejman, Krčmář, Pávek, Malák a Radosta. Všem hráčům přeji ať se jim daří v nových klubech. S většinou jsme se měli možnost rozloučit osobně. U některých jsme se toho bohužel nedočkali. Nově máme do klubu potvrzeny tyto hráče: Kühnel Lukáš – přestup z FK Loko Vltavín, z.s, Denys Tokar – přestup z FC Slavoj Vyšehrad, a.s., Dobiáš Nikolas – přestup z VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem, Kalabiška Petr – návrat z hostování, Ježek Jaromír – přestup z FC SLOVAN LIBEREC, Kasal Matyáš – přestup z Fotbalový klub DUKLA Praha, Šamša Patrik – přechod z U19 a aktuálně je na zkoušce Šiler Radek, který je hráčem naší U19. Dále máme v jednání a již s námi trénují i další hráči. Finální složení očekáváme tedy někdy v průběhu prvních kol. Po zkušenosti z minulého roku si chceme nechat do prvních kol širší kádr pro případná zranění.

Začátek soutěže se bližší. Jak je tým připraven a s jakým cílem půjdete do soutěže?

Odehraná utkání nám ukázala, na čem je potřeba co nejrychleji zapracovat. Celkově potřebujeme co nejdříve utužit partu a nechat v prvních kolech na hřišti vše. Je jasné, že nebudeme ještě tolik sehraní, ale musíme to zvládnout nasazením a bojovností. Do soutěže jdeme opět s těmi nejvyššími ambicemi. Pro podzim je náš cíl být rozhodně ve špičce soutěže. Trenéři i hráči musí využít nasbírané zkušenosti z minulé sezóny.

Co říkáte na složení týmu v divizi a kdo podle Vás bude letos největší aspirant na postup?

Skupina se hodně změnila. Po třech letech budeme začínat jinde než v Dobříši. Čekají nás celkem velké dálky, ale také opět derby s Libiší. Na nové složení se těšíme a jsme plní očekávání. V prvních kolech nás dle mého čekají ti nejsilnější soupeři a budoucí aspiranti na postup – Kladno, Česká Lípa, Kosmonosy a pak dále ještě Český Brod. V pátém kole nám již ukáže, jak na tom kdo je.

Máte za sebou předkolo MOL Cupu, kde jste vypadli smolně na penalty s Čáslaví, jak hodnotíte tento zápas?

Byl to první soutěžní zápas, který ukázal, že nám stále dělá obrovský problém důraz v obou vápnech. Zápas byl ve vysokém tempu po dobu 120 min. Oba týmy byly lepší v nějaké z částí zápasu. Rozhodly až penalty ve prospěch Čáslavi. Zápas však splnil to, co měl. V Březové, kam jedeme v sobotu v 6:20 ráno nás čeká však úplně jiné utkání a soutěž. Žádné nastavení ani penalty.