U8 - Rozhovor s hlavním trenérem Jakubem Martincem

Jakým způsobem probíhala a probíhá dlouhá příprava ?

V trénincích se zaměřujeme hlavně na rozvoj techniky s míčem a rozvoj pohybu. Kluci mají 3x týdně fotbalový trénink, kde se zaměřujeme hlavně na práci s míčem, kličky a fotbal formou malých her. Navíc mají kluci 1x za 14 dní trénink zaměřený na gymnastiku, kde kluci zlepšují svoji obratnost a také trénink zaměřený na pohybové hry (florbal, basketbal apod.), které jsou pro ně zpestřením. Turnaje i zápasy nám v lednu komplikovala covidová situace, takže většina byla zrušena. Vypadá to, že situace už se začíná pomalu uklidňovat a tak budou mít kluci možnost odehrát spoustu turnajů a zápasů, které máme v plánu.

Jak hodnotíš zpětně podzimní část sezony mladší přípravky U8 a s jakými cíli půjdete do jara ?

Podzimní část hodnotím pozitivně. U většiny kluků byl po půl roce vidět velký posun jak po technické tak i pohybové stránce což nám trenérům dělá velkou radost. Odehráli jsme několik povedených i nepovedených zápasů v okresní soutěži, také několik kvalitně obsazených turnajů. Hlavním cílem pro nás je, aby kluci chodili na tréninky, zápasy i turnaje s nadšením, aby se zlepšovali a hlavně, aby je fotbal co nejvíce bavil.

A ještě několik slov Jakuba Martince na závěr:

Chtěl bych vyzdvihnout všeobecnou spolupráci a celkově kolektiv všech trenérů v klubu, každý si v klubu navzájem pomáháme a díky tomu se všichni společně zlepšujeme a posouváme dál. Líbí se mi také spolupráce klubu s mateřskými školami díky které můžeme k nám do klubu přilákat nové fotbalové hvězdičky. Na závěr chci poděkovat Všem rodičům za jejich podporu kluků na zápasech nebo turnajích a také za jejich dopravu na tréninky, zápasy a turnaje.