U10 - hodnocení podzimu 2023

Podzimní částí sezóny jsme navázali na tu jarní, kde jsme měli hlavní cíl - rozšířit celkový počet hráčů v našem kádru. Na podzim jsme tedy vstoupili do nové sezóny s celkem 24 hráči.

Všichni nově příchozí hráči se do týmu velmi dobře začlenili a vytvořili tak společně s těmi stávajícími skvělou partu.

Se změnou a přechodem na rozestavění ze 4+1 na 5+1 jsme se vypořádali velmi dobře, stejně tak i s omezením „malé domů“ brankáři, malé problémy nám stále ale ještě dělá správně rozpoznat, co je neúmyslné zahrání směrem k brankáři a malinko nás občas trápí správné vhazování autu (někdy vyskočíme, nebo nemáme míč při vhazování za hlavou).

Za podzimní část jsme absolvovali celkem 51 tréninkových jednotek, ve kterých jsme se zaměřovali na hru 1x1 v čelním i bočním postavení, stejně tak i pokud je soupeř za našimi zády. Velkou část z tréninků jsme věnovali prvnímu a druhému dotyku s míčem, přihrávkám, zakončení, správnému vedení a ovládání míče a to vše vždy oběma nohama.
Dále jsme se zaměřovali na řešení herních situací v počtech 2x2 až 5x5 a to včetně podčíslení a přečíslení - většinou ve hrách Coerver Rondos apod. Snažili jsme se také do každé TJ zařadit nějaké cvičení na rozvoj max. rychlosti v různých formách a také cvičení na rozvoj síly a celkové koordinace.

Aby měli všichni hráči dostatečné zápasové vytížení, tak jsme kromě odehraných 13 zápasů v okresním přeboru sehráli spoustu zápasů s kvalitními týmy v minilize a minirepublice, dále jsme se zúčastnili třech slušně obsazených turnajů a také třech předkol Planeo Cupu. Několik přátelských utkání jsme také odehráli s týmy jako jsou Jablonec n.N., Motorlet, Sk Kladno, Bohemians… Ani v jednom ze zápasů jsme herně nepropadli a to jak v individuální, tak v týmové hře. Jediné co nám občas dělalo problémy v těžších zápasech, bylo rychlejší reagování na změnu herních situací na hřišti a také jejich následné správné řešení, potom, až na výjimky, větší sebevědomí ve vlastní schopnosti, ve chvílích, kdy se nám na hřišti příliš nedaří.

Začátkem prosince jsme měli povedenou společnou teambuildingovou akci v herním centru Toboga.

Co se týče spolupráce a komunikace s rodiči, tak ta byla celý podzim na dobré až velmi dobré úrovni a v polovině září jsme měli jednu společnou informativní schůzku. Během podzimu také s několika rodiči proběhly individuální pohovory ohledně jejich dětí.

Celkově hodnotím podzimní část sezóny kladně a se splněnými cíly, ale s tím, že nás do jarní části čeká ještě mnoho činností na kterých musíme více zapracovat a zlepšit se v nich.