U11 - hodnocení podzimu 2023

Naší sezónu lze rozdělit na dvě části.

Část do 12.listopadu měla rostoucí fázi výkonu, tréninková účast za toto období byla hezkých 77%. Kluci hráli hezký fotbal, HČJ jako 1v1 (Hampejsek), narážečky, střelba, rozehra od brány, zlepšená defenzíva (méně obdržených gólů), tyto aspekty hry se nám podařilo posunout. Důkazem toho je postup do kvalifikace Planeo Cupu.

Druhá část od 13.listopadu měla naprosto opačný trend, náš výkon značně poklesl, všechny předchozí dovednosti se vytratily a kluci se na hřišti spíše hledali. Hlavní příčinou byly nemoci a zranění, v tomto období nám poklesla docházka na 55%, běžně jsme trénovali v 10 hráčích, systémově se moc nedalo něco natrénovat s polovinou hráčů, protože když přišli uzdravení hráči zpět, mohli jsme činnosti trénovat znovu. V tomto období jsme navíc hráli na “velkém” hřišti 7+1, což jsme nemohli dostat do tréninku, měli jsme problémy s velkým prostorem. Pozitivem tohoto období je, že slabší kluci, co trénovali, se trochu dotáhli ke zbytku, naopak silnější skupina se neměla jak dál posouvat.

Co jsem se bavil s ostatními trenéry z jiných klubů, tak nikdo neměl takový výpadek docházky. Pro srovnání jsem kouknul na docházku listopad-prosinec 2022, kdy kluci byli o rok mladší, což činila 66%. Přičemž vycházím z předpokladu, že čím jsou kluci starší, tím mají imunitu silnější a nemocnost klesá. U nás opačný trend mi ukazuje, že biologicky kluci nejsou ve vývoji, kde bychom je potřebovali mít.

Hodnocení herního výkonu

1. technická složka: dovednosti na solidní úrovni, ještě chceme do všech hráčů více odvahy v situacích 1v1 a práce slabší nohou, sem zaměříme pozornost v dalších měsících.

2. kondiční složka: už jsme začali hrát formáty 6+1 a 7+1, kondičně utkání zvládáme, nutno si připustit, že druhá část sezóny byla kondičně slabší. V porovnání s ostatními soupeři jsme převážně menší, v soubojích často ztrácíme, rychlostně jsme se na soupeře dotáhli.

3. taktická složka: tady ztrácíme více, hodně hráčů nemá rychlé rozhodování, na velkém hřišti se projevuje mnohem více, nepřebíráne hráče, nejsme v prostorech, kde bychom měli být a z toho pramení góly nebo hra pod tlakem v našem obranném pásmu. Hodně kluků jsou tišší introverti, což nám stěžuje komunikaci mezi hráči. Plánujeme zapojit více kognitivních her.

4. psychická složka: jednoznačně naše nejslabší část. Sebevědomím neoplýváme, do zápasu se nám nedaří přenést výkon z tréninku (nasazení, sebevědomí), o psychické odolnosti nemluvě. Na turnajových akcích po jedné prohře nám odejdou ostatní složky výkonu a už se v dalších zápasech nejsme do toho schopni dostat. Chybí nám leadři (pouze Sankot), kteří tým podpoří, vezmou na sebe odpovědnost a zvednou náš prapor. Chceme u rodičů apelovat na větší samostatnost a rozvíjet u kluků sebedůvěru. Rovněž u hráčů cílíme na rozvoj vlastní odpovědnosti (protahování, domácí výzvy, odpovědnost za výkon). Na tréninku dostávat kluky do psychické nepohody, aby situace zažívali v tréninku.