U13 - hodnocení podzimu 2023

Soupiska týmu

Brankáři: Laška Marek, Šťastný Pavel

Obránci: Žilka Libor, Lajn Tadeáš, Tesáček Tobiáš, Bujenita Ion, Bláha Jan, Burian Adam, Novotný Matěj

Záložníci: Vokatý Daniel, Hříbal Tobiáš, Kučera Daniel, Zloský Šimon, Žežulka Patrik, Bodruh Max, Filip Tobiáš, Shnurenko Bohdan, Perger Martin

Útočníci: Hanzal Jakub, Nedbal Matěj, Šolc Filip

Realizační tým: Žežulka Václav, Korbelář Ladislav, Perger Martin

 

Divize – skupina B (13-0-0, skóre 193:38, 1. místo)

Během podzimní jízdy si kluci nastavili laťku hodně vysoko, v jednotlivých kolech jsme museli překonávat různé herní styly našich soupeřů. Hráli jsme zápasy nahoru dolů, ale většinou zápasy, kdy jsme dobývali branku soupeře, kluci dokázali být trpělivý, organizovaní i kreativní a to nám přineslo úspěch. Oproti ligovému účinkování v kategorii U12 zajímavá a jiná zkušenost. Do divizních bojů zasáhli téměř všichni hráči ze soupisky, s jasným cílem optimální výzvy k jejich hernímu rozvoji. S předvedenou hrou a rozvojem hráčů, kteří v této soutěži nastupovali pravidelně jsme spokojení. K většímu progresu těch nejlepších hráčů je z mého pohledu jediná cesta – co možná nejtěžší zápasy, kdy pojedou borci na max. a budou zažívat kladné i záporné emoce, psychická odolnost je slabinou týmu.

1.A třída skupina C (8-1-4, skóre71:20, 5.místo)

Účinkování v této soutěži naplnilo naše očekávání, kdy se naši hráči střetli s kvalitními soupeři a odehráli těžká utkání, což se 100% potvrdilo u týmů z čela tabulky. Kluci se snažili realizovat styl hry, který po nich vyžadujeme (vysoká intenzita, kvalitní výstavba, využití herních dovedností atd.), což se nám i celkem dařilo, ale problém nastal v předfinální a finální fázi před brankou (vytváření si brankových příležitostí). Zde musíme zapracovat na lepší součinnosti vícero hráčů, dále z jakých prostorů chceme útočit (vést více útoky po lajnách), lepší výběr místa a hlavně se zlepšit v aktivitě hráčů bez míče. Ale i v této soutěži naši hráči předváděli chvályhodné výkony, což je dobrý vklad k dalšímu rozvoji.

Minirepublika, Planeo Cup

Bohužel jsme odehráli jen jedno kolo minirepubliky, zbytek byl zrušen. V Planeo jsme hráli také pouze kvalifikaci a tyhle zápasy plné emocí, kdy se hraje o všechno jsou specifické, ale pro psychickou odolnost zajímavé, takže se těšíme na finálový turnaj v roce 2024.

Závěr a cíle

Jsme spokojení s vytížeností hráčů, kteří dostali v zápasech hodně prostoru (Divize, 1. A , výpomoc U14/U15). Týmová docházka byla také na dobré úrovni 82%, takže za podzim 2023 v kategorii U13 panuje spokojenost. Kluci jsou dobře nastavení a je radost s nimi spolupracovat, vůle a chuť s jakou se chtějí zlepšovat je pro nás trenéry skvělou zpětnou vazbou a příslibem do budoucna. Máme radost z kluků, kteří se účastní (Laška, Hanzal, Lajn) nebo účastnili krajských výběrů. Cíle, které jsme si dali se podařilo naplnit, ale v další části sezóny nás čekájí další výzvy a hodně práce. Děkujeme rodičům i vedení klubu za neutichající podporu na naší fotbalové cestě.

Cíle:

  • Pěstovat klubismus v našich hráčích, utužovat dobrou partu v kabině (teambuilding)
  • Zlepšovat herní principy, které jsme si vytyčili, jak v obranné tak útočné fázi
  • Nadále rozvíjet v rámci možností každého jednotlivce
  • Zaměřit se také na týmový herní výkon s ohledem na blížící se přechod na 10+1
  • Zvládnout zimní přípravu, kde nás čekají výborní soupeři a dobře se připravit na jarní odvety v mistrovských soutěžích
  • Dobrá reprezentace klubu na finále Planeo Cupu 2024 i na zahraničním turnaji v Německu 2024