U14 - hodnocení podzimu 2023

Soupiska týmu

Brankáři: Svoboda Eliáš, Kaštánek Lukáš

Obránci: Mňuk Filip, Zuskin Tomáš, Stehlík Ondřej, Kvída Matyáš, Melichar Matyáš, Koťara Petr

Záložníci: Pechar Jáchym, Löffelmann Marek, Houzar Marek, Vintuniak Ivan, Zajac Matěj, Kratochvíl Tomáš, Veltruský David, Ševčík Vojtěch, Židoň Vojtěch

Útočníci: Hnaš Matyáš, Sádlo David, Blechta Vojtěch

Realizační tým: Svoboda Jakub, Martinec Jakub, Miloslav Mňuk

Celkem jsme pro podzimní část měli v týmu 20 hráčů, 18+2. V tomto počtu se nám stabilně dařilo absolvovat tréninkový proces, docházka celého týmu byla nadstandardní. Docházka na tréninkové jednotky – 85 %, docházka na utkání – 89 % (24.07.2023-19.11.2023). I z tohoto důvodu jsme často mohli zařazovat do TP velké hry, modelové utkání a herní situace reálné zápasu.

Počet tréninkových jednotek: 61  Počet utkání: 31

V první řadě jsme pracovali s přechodem na velké hřiště a do formátu 10+1, se kterým jsme v předchozích sezónách neměli zkušenosti. Z našeho pohledu se kluci s velký hřištěm sžili velmi rychle a postupně do sebe dostávali návyky, kterými se budeme chtít prezentovat. U některých hráčů je proces pomalejší, neustále vidíme taktické chyby vycházející z celkově horšího vnímaní hry. Před samotnou sezónou a v průběhu letní přípravy jsme zkoušeli více herních variant a některé hráče jsme protáčeli na více postech tak, abychom našli ideální herní rozestavení a pro každého hráče ideální post. V první polovině kategorie U14 jsme chtěli kluky seznámit se dvěma různými rozestaveními. V průběhu podzimní části jsme nejvíce hráli v rozestavení 4-2-3-1 (4-3-3) a v některých zápasech jsme si vyzkoušeli rozestavení 3-5-2. Více se nám osvědčilo první zmíněné rozestavení, pro které máme typologicky více hráčů a po debatě s týmem i více vyhovuje jednotlivým hráčům.
Dalším velkým cílem byl neustálý rozvoj a zdokonalování herních činností jednotlivce (HČJ) pod časoprostorovým tlakem. V dlouhodobém horizontu vidíme, že se kluci zlepšují dle jejich možností. Celkově nám jednotlivé dovednosti dělají stále velký problém a často vidíme, že v tomto směru ztrácíme oproti jiným týmům.
Počátkem kategorie starších žáků jsme se začali více zaměřovat na rozvoj kondičních a silových schopností. Jako kontrolní prvek v rámci kondiční připravenosti nám v průběhu sezóny slouží „beep test“, ve kterém vidíme jednotlivé zlepšení/zhoršení hráčů. Pro rozvoj silových schopností využíváme CORE tréninky a úpolové cvičení v rámci tréninků.
K hlavním cílům neustále patřilo udržení a rozvoj týmového ducha mimo fotbalové trávníky pomocí různých teambuildingových akcí a společně stráveného času. Toto se nám daří v dlouhodobém měřítku plnit.

Hodnocení ČDŽ:

Celkově jsme s počínáním v ČDŽ spíše spokojení. Do většiny zápasů se nám aspoň z části dařily přenášet herní principy, které trénujeme v tréninkovém procesu a u některých hráčů došlo k velkému progresu.

Hodnocení 1.A třída:

Po prvním místě a postupu do vyšší soutěže v sezóně 2022/2023 jsme letos nastupovali do krajské soutěže. 1. A třídu jsme opět využili pro maximální vytížení všech hráčů v týmu. Celkově je pro nás počínání v této soutěži spíše zklamáním a rozhodně nejsme spokojeni s prezentací některých hráčů v zápasech. V mnoha zápasech jsme nepodali dobrý výkon a naše hra byla spíše trápení, na které se nedalo dívat.