kozyrejmygabosV generálce s Nymburkem vítězně

FK Neratovice-Byškovice - SK Nymburk  1:0 (0:0)

PU - Neratovice(SO 5.8.2017  10:15)
diváků -
70

branka - 59' Ďurinda

Komentář - Generálka na mistrovská utkání se nám výsledkově vydařila a po solidním výkonu jsme zvítězili 1:0. Nymburk v loňské sezoně postoupil z naší skupiny z druhého místa do ČFL.
  V samotném zápase jsme měli mírně navrch a naši borci byli přeci jen o poznání nebezpečnější. Vycházeli jsme z pozorné obrany a hrozili z brejků a standardních situací.  Ve 23 minutě si narazili míč Kozák s Moravcem a posledně jmenovaný zakončil akci střelou, se kterou si golman hostí poradil. O tři minuty později se nám vydařila nejhezčí akce zápasu. Moravec našel dlouhým míčem Kozáka a ten se řítil zprava na brankaře ale místo střely vrátil míč za sebe na nabíhajícího Bartáka. Jeho střelu k tyči nadvakrát brankař chytil. V dobré příležitosti se chvilku před poločasem po rohu objevil Regner. Jeho hlavička se mezi tyče ale nevešla.
  Druhá půle byla obrazem první jen s tím rozdílem, že jsme v 59 minutě dokázali vstřelit branku. Na naší pravé straně jsme se dostali Kozákem k centru, který Ďurinda hlavou usměrnil lobem přes brankaře k tyči. Soupeř poté vyrovnal hru a snažil se o vyrovnání, ale s naší hrou si nedokázal poradit. Za zmínku ještě stojí náš brejk tři minuty před koncem. Moravec potáhl míč po pravé straně a přízemním centrem hledal ve vápně zcela volného Hrdého. Ten na míč ale o krok nedosáhl a tím uzavřel účet utkání.

Trenér Tomáš Staněk – „Dnes máme za sebou poslední zápas letní přípravy a jsem rád, že utkání dopadlo vítězně. V zápase jsme ještě zkoušeli dva brankaře a v záloze ještě jednu posilu. Příští týden nás čeká ostrý start v Rakovníku v novém soutěžním ročníku. Všichni věříme, že jsme připraveni a premiéra bude vítězná.“