FK Neratovice-Byškovice - SK Převýšov  0:2 (0:2)

1.kolo MOL cup - Neratovice(NE 22.7.2017  17:00)
diváků -
200
Rozhodčí :
p. Pekař, Mrkáček a p. Krupa

Komentář - Se sedmým celkem uplynulé sezony ČFL jsme sehráli slušnou partii, ve které ale dávali branky pouze hosté. Ti o svém postupu do dalšího kola MOL cupu rozhodli již v prvním poločase. První branku jsme dostali ve 24 minutě po nedorozumění brankaře a stopera. Ten odhlavičkoval dlouhý míč směřující za naší obranu pouze na vápno. Tam si naběhnul Věchet a nechytatelnou střelou otevřel skóre. Druhá branka přišla na konci poločasu po krásné akci soupeře. Z pravé strany se narážečkami dostali na vápno a Hynek trefil šibenici naší branky a stanovil konečný výsledek. Naši borci ale nezůstávali se šancemi pozadu, jenže jejich zakončení byl pro nás v sobotním odpoledni nepřekonatelný problém. V těch se postupně objevil dvakrát Moravec, z volného kopu Ďurinda a Mihalík, jehož ránu za vápnem s obtížemi vyrazil Stejskal nad branku.
  Druhá půle byla obrazem první. Hosté byli častěji na míči a lépe kombinovali, ale z vytvořených šancí se již gólově neprosadili. Soupeře jsme ohrožovali hlavně z brejků. V poslední čtvrthodině jsme si vytvořili tři slušné šance, jenže jejich zakončení se do branky nevešly. V devadesáte se ještě řítili hosté sami zleva na Šteinera, ale ten je vychytal a nedovolil navýšení skóre.
  Za předvedený výkon se rozhodně nemusíme stydět a pří troše štěstí v zakončení jsme mohli soupeře potrápit ještě výrazněji. Je potěšitelné, že i přes absenci zraněného kapitána Kozáka má naše hra stoupající úroveň a je příslibem pro mistrovská utkání.

Trenér Tomáš Staněk - „Stejně jako minulý týden chci zhodnotit obě utkání.
  V poháru s Převýšovem disponoval soupeř daleko větší kvalitou v herních činnostech,soubojích a agresivitě. V naší hře jsme se v první půli dopustili několika naivních chyb, což vyústilo v dvoubrankové vedení hostů. Měli jsme tam ale i dvě příležitosti. Ty jsme ovšem neproměnili, proto byl v poločase stav, jaký byl.
  Ve druhém poločase jsme sehráli strop, na který jsme v dané situaci, kdy chyběl Kozák a Bozděch, měli. Kluci dřeli, makali, ale ke gólu to bohužel nevedlo. Tohle utkání pro nás byla obrovská škola. Ukázalo nám to, na čem musíme ještě zapracovat. Zaslouženě vyhrál lepší tým.
  Ve druhém utkání, které jsme sehráli s Teplickou U19, to byl opět zápas dvou poločasů. Zkoušeli jsme nové mladé hráče. První poločas byl hrůzostrašný. Nehrál prostředek zálohy, kdy Kalabiška neměl úplně svůj den. Chyběla přechodová fáze a soupeř zaslouženě vedl 2:0 a to jsme mohli být rádi, protože další šance neproměnil.
  Do druhého poločasu jsme protočili sedm hráčů a obraz hry se změnil. Během nějakých deseti minut jsme zápas otočili na 5:2 a již jsme si mysleli, že jej dohrajeme. Po dalším střídání se ale Teplice zvedli a snížili na 5:4. Za vítězství mladých hráčů jsem rád.
  Oba zápasy hodnotím kladně. Ukázaly na čem je potřeba pracovat. V přípravě sleduji spíše chování hráčů v zátěži, než výsledky. Teď nás čekají další dva silní soupeři z ČFL. Ve středu Zápy a v sobotu Litoměřicko. Do těchto zápasů jdeme z plné zátěže a po hráčích budu vyžadovat odstranění chyb z předešlých zápasů.