FK Neratovice-Byškovice - Admira Praha  2:1 (1:0)

Předkolo MOL cup - Neratovice(NE 16.7.2017  17:00)
150
Rozhodčí :
p. Teuber, Klupák a p. Kyncl

branky - 24' Ďurina, 69' Moravec

Komentář - Předkolo MOL cupu jsme zvládli dobře. Pražskou Admiru, v loňské sezoně třetí tým divizní skupiny A, jsme porazili 2:1, po poločase 1:0. Příští sobotu se tak od 17:00 hodin můžeme těšit na účastníka ČFL - Převýšov.
  V samotném utkání jsme byli lepším mužstvem, o což se staral především záložník Ďurinda. S ním si hosté nevěděli rady. Ve 24 minutě se postavil k přímému kopu z velkého vápna po faulu na svojí osobu a střelou přes zeď nedal hostujícímu Žulevičovi žádnou šanci a vedli jsme 1:0. Do poločasu zazlobili hosté ze tří brejků, které ale zlikvidoval pozorný Šteiner v naší brance.
  Druhý poločas jsme nepolevili a v prvních deseti minutách měl Moravec dvě šance, ze kterých ale vytěžil pouze tyč. Vše si vynahradil v 69 minutě. Po uvolnění Mihalíkem na půlce se řítil sám na vyběhnuvšího brankaře a vyřešil to parádně. Vysokým lobem jej přehodil a poslal nás do dvoubrankového vedení. To nám ale dlouho nevydrželo. Po dvou minutách rozehráli hosté rohový kop a Šulc si nešťastně srazil míč do vlastní branky a hosté snížili na konečných 2:1.
  Do konce jsme soupeře do ničeho nepustili a zkušeně jsme dovedli zápas do vítězného konce a postupu do prvního kola MOL cupu.

Trenér Tomáš Staněk – „Dnes máme v hlavách hlavně vítězné utkání s Admirou, ale já chci zhodnotit oba víkendové zápasy.
  V sobotním utkání s Bohemkou jsme chtěli vyrovnat zátěž hráčů a vyzkoušet hlavně dorostence, kteří jsou perspektivní pro A-tým a konfrontovat je s extraligovými vrstevníky. Myslím, že výsledek není relevantní vzhledem k předvedenému výkonu našich mladých hráčů. Ti se soupeři vyrovnali. Dostali jsme tam tři branky ze standardních situací, na které jsme se nepřipravovali a i fyzický fond byl na straně hostů. To jsou věci, na kterých se dá pracovat. Pro mě je důležité, že fotbal hrát umějí a jsou do budoucna perspektivní vzhledem k A-týmu.
  K dnešnímu utkání. Jsem nadmíru potěšen předvedenou hrou a vítězstvím nad Admirou. Nám pomohla standardní situace, ze které Ďurinda otevřel skóre. To jsme pracovitostí a dobrými zákroky Šteinera udrželi do poločasu. Ve druhé půli nám kolem 65 začali těžknout nohy, ale přesto jsme si vytvářeli brejkové situace a jednu Moravcem proměnili. Admira pak převzala iniciativu a snížila ze standardní situace, což by se nám nemělo stávat. Zápas jsme ale i přes to dovedli k vítězství, za což musím všem poděkovat.
  Zápasový víkend předčil má očekávání. Postoupili jsme v poháru a mladí hráči předvedli svůj potenciál.“