kozyrejmygabosVe Štětí jsme během dvou minut otočili zápas

SK Štětí - FK Neratovice-Byškovice  1:2 (1:2)

24.kolo Fortuna divize sk.B - Štětí (SO 6.5.2017  10:15)

Rozhodčí :
p. Hányš, p. Talpaš a p.Jati
delegát  p. Rauch

branky - 26' Ďurinda, 28' Kozák

Komentář - Domácí, vědomi si důležitosti zápasu vzhledem k jejich postavení v tabulce, se od začátku tlačili před naší branku. Dařilo se jim to zejména z naší levé strany. Nám se v úvodu nedařilo držet míč a vázla i kombinace. V šesté minutě zahrozili domácí centrem z levé strany, ale hlavička skončila vedle. O deset minut později jsme ohrozili soupeřovu branku Krejzovou hlavičkou po centru Pajkrta z leva, ale ani ta se do branky nevešla. V devatenácté minutě jsme na levé straně podruhé v krátké době propadli a po následném centru uklidil Belák hlavičkou míč k tyči Dědkovi branky a domácí vedli 1:0. Po obdržené brance jsme přeci jenom zvýšili aktivitu a ve 26 minutě napřáhl Mihalík ke střele, kterou mu ale obránce zablokoval a k dorážce se dostal Ďurinda, prostřelil brankáře a srovnal na 1:1. O dvě minuty později jsme se radovali podruhé. Po brejku Ďurindy středem hřištěm a nezištném uvolnění se dostal sám před brankaře Kozák, který se většinou v těchto chvílích nemýlí a vedli jsme 2:1. Těsně před odchodem do kabiny ještě přehazoval Ďurinda, téměř z půlky hřiště, domácího brankaře, ale jeho lob skončil na vrchní síti domácí branky.
  Po přestávce jsme měli během pěti minut čtyři šance jak dorazit soupeře, ale žádnou jsme nedokázali proměnit. Nejprve si po chybě domácí obrany položil Kozák i golmana, ale místo střely do prázdné branky hledal ještě spoluhráče. O chvilku později jsme podnikli brejk Ďurindou, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Po té se po dlouhém balonu, který prodloužil Krejza hlavou, dostal ke střele opět Kozák, ale domácí brankař jeho střelu vytěsnil. Z následný roh vyskočil nejvýše Regner, ale mířil těsně vedle. V šanci se ještě objevil po autovém vhazování střídající Bozděch, který se snažil přehodit brankaře na vzdálenější tyč, ale přehodil i branku. Po těchto příležitostech, které domácí přežili, se začali hlavně nekopávanými míčí a po standardkách přeci jen víc tlačit před naší branku a přišli i jejich dvě šance. Obě po rohu a následných hlavičkách ale zlikvidoval pozorný Dědek, který nás tak podržel a mohli jsme slavit vítězství. Bodovali jsme tak i ve čtvrtém utkání v řadě.

Trenér Tomáš Staněk – „Do dnešního utkání jsme nevstoupili moc šťastně a již ve dvacáté minutě prohrávali 1:0. Soupeř tam měl několik nepříjemných situací z naší levé strany, kdy jsme prohráli třikrát souboj ve vápně. Nám se podařilo do poločasu šťastně srovnat a z brejku jsme šli do vedení na 2:1. Druhý poločas jsem očekával, že budeme mít zápas víc pod kontrolou, což se nám ale nepovedlo. Z kraje jsme tam měli tři situace, kdy jsme stáli sami před bránou a měli jsme to pojistit. Soupeř tam měl ke konci dvě šance, ale Dědek nás v nich podržel. Tři plusové body ze Štětí jsou pro nás zlaté a posunují nás do vyšších pater a myslím, že konec soutěže si již můžeme v klidu užít."