FK Neratovice-Byškovice - FK Baník Souš 3:0 (1:0)

23.kolo Fortuna divize sk.B - Neratovice (SO 29.4.2017  10:15)

p. Štěrba, p. Nehasil a p.Talpáš
delegát  p. Krejčí

branky - 12' Kozák(PK), 52' Krejza  80' Rejman

Komentář - Již druhá půle v Chomutově naznačila zlepšenou formu našeho mužstva, kterou potvrdilo doma proti Souši.
  Od začátku jsme se tlačili kombinacemi dopředu a hrozili hlavně ze standardních situací. Nejprve po rohu vytlačil hlavičku Chlumeckého hostující brankař opět na roh. Po jeho rozehrání stáhnul obránce v pokutovém území našeho hráče a kopal se pokutový kop. Ten Kozák s přehledem proměnil a poslal nás do vedení. Dál jsme soupeře přehrávali, ale pozor jsme si museli dávat na nebezpečné brejky soupeře. Po jednom takovém rozehráli roh na zadní tyč, kde zůstal osamocený hráč. Jeho hlavička ale skončila těsně vedle. Navýšit skóre mohl do poločasu dvakrát Ďurinda, ale jeho obrovské šance zůstaly nevyužity. Poločas tak skončil našim hubeným vedením.
  Do druhé půle jsme vlétli a v 53 minutě po nakrátko rozehraném kopu přišel centr na zadní tyč, kde nikým neatakovaný Krejza navýšil hlavou na 2:0. Velkou šanci spálil o chvíli později opět Ďurinda. Po centru Krejzy z levé strany poslal hlavou míč vedle branky. Hosté se připomněli o chvilku později, kdy si vypracovali svojí největší šanci druhé půle. Přetažený roh propadl k volnému Štípkovi. Jeho následnou střelu nadzvedl reflexivně Dědek do břevna a následnou dorážku stihnul zlikvidoval. Hosté se pak do konce zápasu k ohrožení naší branky již nedostali a naopak inkasovali v 80 minutě potřetí. Na levé straně se uvolnil opět Krejza, odcentroval a střídající Rejman hlavou završil na konečných 3:0.
  Získali jsme tak po dobrém výkonu, který musel potěšit přítomné diváky, důležité tři body a konečně výrazně protrhli střeleckou smůlu.

Trenér Tomáš Staněk – „Dnes jsme vstřelili tři góly což je hodně pozitivní. V sestavě jsme udělali pár změn, protože někteří hráči nejsou zrovna v TOP formě. Mimo tří vstřelených gólů jsme si vytvořili ještě dalších pět velkých šancí po hezkých akcích. Ale i soupeř měl dvě velké příležitosti. Hlavně u druhé za stavu 2:0 nás podržel Dědek, když vyrazil na břevno jasnou brankovou střelu. Dnes, hlavně ve druhé půli, jsme hráli dobře. Musím pochválit všechny hráče a zejména Pepu Kozáka. Jdeme ale dál s pokorou a musíme se dobře připravit na Štětí.“