U14 FKNB – FK Baník Sokolov 3:1 (1:0)

Branky domácích: Lisec, Havel 2x

Sestava: Znamenáček – Balaba, Slavíčk, Chlapec (Sýkora 41´), Churavý – Šíma (Kolouch 56´), Januška (C), Kalina, Hartl – Kundrát (Havel 56´), Lisec (Dedera 79´)

Ladislav Korbelář trenér FKNB U14:

V poslední zářijovém víkendu proběhlo na našem hřišti utkání 7. kola ČDŽ U14 proti FK Baník Sokolov. Bohužel díky zraněním a nemocem nám vypadli hned čtyři hráči ze základní sestavy. Díky této skutečnosti jsme byli nuceni obsadit některé posty hráči, kteří dosud na těchto postech nehráli. Hned v úvodu prvního poločasu jsme byli pod velký tlakem soupeře (na což jsme nebyli doposud zvyklí), který „držel“ míč, a my jsme nebyli schopni se z tohoto tlaku vymanit. Prakticky všechny naše nahrávky končili u soupeře, podstupovali jsme mnoho osobních soubojů a běhali za míčem, což bylo pro nás velice fyzicky a psychicky náročné. 8 minut před koncem prvního poločasu se nám podařilo po průnikové nahrávce z brejku vstřelit na dvakrát branku a naše hra se malinko zklidnila. V poločasové přestávce šli pak kluci do šaten dost fyzicky vyčerpaní. Ve druhém poločase se naše hra o něco zlepšila a díky tom jsme se začali dostávat do zakončení. A i když se soupeři podařilo hned v úvodu druhého poločasu srovnat průběžné skóre na 1:1, kluky to nesrazilo a naopak se jim podařilo vstřelit další dvě branky a dotáhnout velice fyzicky náročné utkání do vítězného konce. V tomto utkání se nám fotbalově nedařilo, musím ale vyzdvihnout kluků obrovskou touhu jít za vítězstvím, týmovost a dostat ze sebe fyzické a psychické maximu!!! Dále pak děkujeme fanouškům za podporu během utkání.