A-tým - Výměna trenéra

 

Hledali jsme ve vlastních řadách. A-tým přebírá Jiří Brunclík

 

brunclik   

 

Hráči A-týmu se ve čtvrtek 21.11. oficiálně dozvěděli jméno nového trenéra. Nástupcem Tomáše Staňka, který byl v závěru výsledkově nepříliš vydařeného podzimu vedením klubu odvolán, se stal Jiří Brunclík. Dosavadní šéftrenér mládeže už s hráči absolvoval pohovory.

V polovině října, v den oslav stého výročí, nasypal náš tým soupeři ze Štětí šest gólů. Jenže čtvrtá tříbodová radost zůstala pro A-tým i poslední. V závěrečné třetině podzimního programu se partě okolo kapitána Chlumeckého nepodařilo v základní hrací době přetlačit žádného ze soupeřů. Po dvou bodech z Březové následoval jeden z Chomutova a žádné proti Aritmě a v Brandýse. Po nezvládnutém regionálním derby se vedení klubu odhodlalo jednat. Před závěrečným duelem s Českou Lípou už bylo jasno, že čas Tomáše Staňka u mužstva vypršel. „Po dlouhém zvažování jsme se rozhodli pro nový impuls, který náš tým v současné době potřebuje,“ uvedl předseda Vladimír Kaňka s tím, že zimní přestávka skýtá pro výměnu dostatek času a prostoru.

I samotné utkání s Lípou potvrdilo, že nám chybí někdejší pohoda. Soupeř z chvostu tabulky sice v posledních kolech prokázal zlepšení, tři doma inkasované góly, ten na 3:3 v poslední minutě, byly jen dalším střípkem do mozaiky nezdarů.

„Do sezony jsme vstupovali s omlazeným kádrem a nepočítali s žádným zázrakem. V těžkých utkáních jsme byli rovnocenným soupeřem, ale ta papírově lehčí jsme nezvládali,“ uvedl Vladimír Kaňka hlavní výhrady, které znamenají zimování až na začátku druhé poloviny tabulky. „Neuspokojivé výsledky rozhodně nepadají jen na Tomášovu hlavu,“ upozornil Kaňka a potvrdil, že loučení s koučem, který šéfoval lavičce áčka tři a půl roku, nebylo jednoduché. „Ještě jednou mu moc děkujeme za odvedenou práci. Jelikož fungování našeho klubu je až na hranici přátelství, bylo rozhodnutí o to těžší. Přeji mu, ať se mu daří v další fotbalové i životní cestě.“

Novým trenérem divizního mužstva se stal Jiří Brunclík. Šéftrenér klubové mládeže zažije návrat na lavičku prvního týmu, kde před lety krátce působil coby asistent Jiřího Kafky. „Rozhodli jsme se vybrat trenéra z našeho klubu, tak aby znal fungování mládeže, která má být do budoucna hlavní zásobou našeho A-týmu. Jirka si postupnou prací vyzkoušel vše v našem klubu, udělal A licenci a je připraven na vedení našeho A-týmu,“ poznamenal Vladimír Kaňka. Kdo bude nově šéfovat mládeži, vedení klubu zatím řeší.