PU s partnerským klubem z Březiněvsi

Na první (a jediné před ostrými zápasy) PU jsme vyrazili na skvěle připravené hŕiště našeho partnerskéhu klubu TJ Bŕeziněves.

Příleźitost dostali vpodstatě všichni, kdo již měli své prázdninové povinnosti a radovánky za sebou. Sestava tak sice byla poněkud rozmanitá, ale na celkové předváděné hře to nebylo příliš znát. Kluci nás trenéry výkonem velmi potěšili a tak k nadcházejícím akcím - Miniliga, OP, Ondrášovka Cup a turnaje - můźeme vyhlíźet s mírným optimismem.
Kladné body tedy značně převažovaly. Největším kladem byl důraz před brankou, který nám v minulé sezóně tolik chyběl. Právě díky důrazu, tlaku a pressingu kluci vstřelili úžasných 33 branek, z toho 24 naše dnešní útočná dua: Malčus & Danny a Andy & Tobík (aka Tette). Silnou ofenzívu ukázal a tlak převedl i Mates s Maxíkem a dohromady se podělili o 5 branek. V útoku a (již tradičně) v brance pŕedvedl slušný výkon Páťa S., který se jako brankář zaskvěl sólo akcí přes půlku hřiště s úspěšným zakončením. Nelze nezmínit ani Váňu, který díky důrazu a jedné pumelici z dálky se zaslouźil o dva naše úspěchy.
Dalším kladem bylo i poměrně časté řešení kombinaćní hrou... nebo alespoń její náznaky a snaha o ni. Avšak kombinaci bychom rádi viděli častěji a zejména, když je spoluhráć v lepší pozici a nehlídaný či místo zbytečné střely z velmi ostrého úhlu. Je skvělé, že klukům nechybí odvaha a sebevědomí, ale nemělo by to jít na úkor týmového úspěchu.
Nejvíce však potěśilo, když po více neź 60 minutách hry v parném dni všichni tři kluci na stŕídačce žadoní o vpuštění do hry. Bylo moc příjemné, když "Můžu jít hrát?", "Budeme hrát ješté jeden poločas?" a podobné prosby nebraly konce. To musí pohladit srdce snad každého trenéra.
Ale abychom jen nechválili. Co klukům přebývalo vpředu, tak značně chybělo vzadu. Nechceme a neumíme bránit. Jakoby se ztrátou míče jsme ztratil i seběvodomí. Míče se bojíme a soupeře necháme bežet k naší brance a kombinovat. Občas naši přeďáci stáli opodál na půlce a doufali, že zaďáci uspějí v přesile 2 na 4. Nedostatky při obsazování hráčů soupeře jsou jen dalším námětem k tomu, na co více zaměřit nejbližší tréninkové jednotky.

Závěrem bychom rádi za výkon klukům poděkovali a před samotným začátkem školního roku dali týmu Zajíců jedničku (s mínusem) :-).