Sestava: Kundrát - Majerech, Tampír, Plaček, Martinec - Strniště, Bucha - Astaloš, Malák, Šmejkal - Tesař

Náhradníci: Novák, Tvrdý, Atovmian, Pospíšil, Jašurek, Ciolek, Džurynskyj

Střídání: 54´ Novák -> Šmejkal, 83´ Tvrdý -> Astaloš

ŽK:  60´Malák, 77´Astaloš

ČK:  33´Javorski (hosté)

smejkal

Hodnocení Radka "Šmejkyho" Šmejkala, hráč, který má "kanadských bodů" v týmů:

V neděli 5.května k nám přijel tým z Pardubic, chtěli jsme utkání zvládnout a odskočit bodově právě Pardubicím, ale to se nám nepovedlo. Od začátku zápasu jsme nechtěli hrát. A to se projevilo po rohovém kopu, když byli na zadní tyči volní dva hráči a obdrželi jsme branku. Po asi 10 minutách jsme vyrovnali z penalty, pak se hra uklidnila a po špatném vyběhnutí hostujícího brankáře, který špatně odhadl situaci a musel faulovat, tak obdržel po právu červenou kartu. Ve druhém poločase jsme si proti 10 hráčům vytvořili více gólových příležitosti, ale neproměnili jsme ba naopak jsme po zbytečné ztrátě na soupeřově polovině obdrželi z rychlého protiútoku gól na 1:2. Soupeř si toto vedení do konce utkání už pohlídal. Další kolo jedeme do Prahy na Admiru a určitě nebudeme chtít hrát jako teď ! Máme týden na to se pořádně připravit a vyhrát.

Pardubice logo

Hodnocení FK Pardubice, oficiální web:

Vítězství v Neratovicích - V důrazném utkání plném osobních soubojů jsme dokázali zvítězit, i když jsme přišli o jednoho vyloučeného hráče.
V důrazném utkání plném osobních soubojů, jsme byli fotbalovější a měli více míč na kopačkách. V 18. minutě centr Baloga po rohu uklidil pěknou střelou z voleje na zadní tyč Dastych 0:1. Ve 28 minutě z nařízené penalty po nešťastné ruce Kopeckého ve vápně vyrovnal Malák. Bohužel od 33. minuty jsme hráli pouze o deseti hráčích, když byl za faul mimo vápno vyloučen brankář Javorski.
Druhý poločas byl již herně vyrovnanější v důsledku vyloučení a střídání, i když jsme si dokázali vypracovat několik slibných příležitostí, které jsme však nevyužili. O našem vítězství rozhodla akce Baloga v 79 minutě, když vybojoval míč a vyslal do úniku Polívku, který nezaváhal a stanovil konečné skóre na 1:2.
Za poctivě odbojované utkání je třeba hráče pochválit.