U8 - MU proti Dynamu Nelahozeves

Na hřišti v Byškovicích jsme při prvním MU sezóny přivítali sice soupeře sympatického, ale zároveň soupeře, který nás nijak neprověřil…, ani dopředu, ani dozadu. Zajíci, zejména ve druhém zápase předvedli chválihodný a týmový výkon, ale v tom první se poněkud hledali.

Tobík T. ukázal ten správný hlad po míči, který je v této věkové kategorii často to nejdůležitější. Nejen díky tomu je Tobík platným spoluhráčem a v porovnání s minulou sezónou se dá považovat za skokana roku v předváděné hře a výkonu. Žíža předváděl nejen výkon vyrovnaný po celý zápas, ale také výkon příkladný na který jsme od něj zvyklý: úniky do volna a skvělé kličky se zakončením. Bóďa příjemně překvapil hlavně výbornými přihrávkami a také nějakou kličkou. Danny předvedl příklaldný tlak na míč a zejména v druhém zápase i chytré přihrávky. Páťa se zaskvěl dobrými průniky a tentokrát i s uspěšnými zakončeními. Andrej trápil soupeře svou skvělou střelbou. Tobík se díky povedeným kličkám a přesným rozehrávkám projevil jako tvůrce hry. Péťa převedl nejkrásnější individuální akci celého zápasu, kdy si zpestřil (jinak nudný) pobyt v brance průnikem přes celé hřiště a dokonale zakončil.

Jak jsem již předeslal, soupeř nás dostatečně neprověřil, přesto byla vidět řada nedostatků: nesprávné volba akce (snaha o tvrdohlavý až zoufalý průnik přes tři hráče místo jednoduchého úniku do volného prostoru či přihrávky na neobsazené hráče), nedostatečný tlak po míči a do zakončení, zrychlení tahu na branku po kličce, občasné výpadky koncentrace a absence komunikace směrem od brankářů. Bohužel, nadále je občas k vidění náš věčný strašpytel, tj. vytváření chumlů kolem míče a vzájemné překážení si ve hře.

Avšak díky vědomí, že kluky fotbal náramně baví, pevně věřím, že  na nedostatcích budou pilně pracovat a udržovat dobře nastavený kurz k celkovému zlepšení výkonů a souhry celého týmu.

Děkuji za hodnocení Lukášovi a už další zápas nám nastaví reálné měřítko, jelikož věřím, že nás Vojkovice prověří daleko víc.