V sobotu derby s Brandýsem

 

 

 

 

FK Neratovice-Byškovice - FK Brandýs n/L  

 

brandysnera 

          

                                                                                                                                     

 

     

 

 

 V soboním dopoledni 18.5. se od 10:15 představíme na našem hřišti v derby Brandýsem n/L. Ten v letošní sezoně, na rozdíl od té loňské, zažívá dobré časy. V dosavadních 25 kolech nasbíral 36 bodů při skóre 42:44 a je na 8 místě současné, vyrovnané  tabulky. V posledním kole hostil Hřebeč se kterou ale prohrál 1:2, po poločase 1:1.
 Naši borci v posledním kole hostili Český Brod a po slušném výkonu smolně, díky vlastnímu gólu, remizovali 1:1, po poločase 1:0.
Se 46 body jsme na třetím místě naší divizní skupiny. 

 

Brandýs vyznává černobílou a nebo červenou barvu dresů.

 

 

V podzimním utkání jsme v Brandýse propadli a prohráli jsme 2:0, pojďme si utkání ještě jednou připomenout

 

Z Brandýsa se sklopenou hlavou

 

Vítězné tažení fotbalistů Brandýsa pod novým trenérem pokračuje na náš účet. S prázdnou z jeho umělky jsme odjely po výsledku 2:0. Střelecky se trápící náš tým poznal přemožitele po čtyřech zápasech. Domácí nasměrovala za třemi body trefa Šimona Hejla, na kterou po změně stran navázal Václav Šmejkal.

Domácí nás dokázali zaskočit jednou v každém z poločasů. Deset minut před koncem prvního Hejl po nenápadné akci přesměroval centr zprava k tyči mimo Měsíčkův dosah.

Po změně stran to zpočátku vypadalo na hru na jednu branku, jenže gólově uhodilo v nejméně očekávanou chvíli znovu do té naší. Po průniku středem obrany rozjásal domácí tábor Šmejkal.

Věděli jsme, že to bude o soubojích a prvním gólu, který jsme bohužel dostali my. Až pak začal hrát náš tým to, co si řekli před utkáním - více po zemi, s patřičným důrazem a agresivitou. Těsně před přestávkou došlo po našem rohu na nepříjemnou chvilku, Šára a Kühnel se srazili hlavami, pro oba s krvavými zraněními zápas skončil a na stadion musela sanitka.

Námi druhý úder „z čistého nebe“ očividně otřásl. I přes množství zahrávaných standardních situací jsme v derby střelecká mířidla seřídit nedokázali. V šestnáctce jsme jaloví a prostě nedáváme góly. Nejvýraznější možností tak zůstala ta Pavlíkova ještě za stavu 1:0, kdy za už překonaným brankářem Starečkem hasil na čáře do obrany nouzově zatažený Folwarczny.

Domácí na nás hráli obrovsky chytře a takticky. Stačil jim jen důraz a rychlé protiútoky, při kterých jsme zaspali a propadli. Druhý poločas měli jeden a dostali jsme z toho gól. My jsme neustále dobývali. Neměli jsme ani trochu štěstí a nedokázali se do zavřené obrany prosadit.

Tentokrát to „nelepilo“ ani z četných standardních situací, které byly v minulých zápasech naší silnou zbraní. Hráli jsme to nešikovně do prostoru, kde všechno odhlavičkoval domácí stoper (Baloun). I to rozhodlo, že jsme se neprosadili. V této souvislosti je potřeba připomenout bilanci předešlých tří zápasů, kdy se za náš tým střelecky prosazovali pouze hráči z obrany. Máme tady útočníky a šikovné záložníky, ale nejsme schopní se prosadit. Je to k zamyšlení a hodně nás to trápí.

Hodnocení utkání

janecek