V sobotu hostujeme v Ostrově

FK Ostrov - FK Neratovice-Byškovice

Ostrovnera

V sobotním odpoledni 6.4. se od 16:30 představíme v Ostrově. Ten je v naší skupině na 8 místě, když v dosavadních 19 kolech získal 30 bodů při skóre 32:30. V posledním kole hostoval v Č.Brodě a remizoval zde 2:2, po poločase 1:1.
 Naši borci v posledním kole na domácím hřišti po dobrém výkonu přehráli lídra naší divizní skupiny z Chomutova 2:1, po poločase 1:0. a jsou s 32 body na 5 místě vyrovnané tabulky. Chomutovu uštědřili první porážku v soutěži.
Po vítězství nad lídrem z Chomutova budeme chtít bodovat i v Ostrově.

Ostrov vyznává modrobílou pruhovanou a nebo červenou barvu dresů.

V podzimním utkání jsme Ostrov doma přehráli 3:1. Pojďme si  utkání ještě jednou připomenout.

S ostrovem jsme si poradili

Další domácí výhrou jsme dokázali odpovědět na minulou druhou porážku v soutěži. Pod výsledkem 3:1 se v duelu s Ostrovem podepsali Vokoun, Šlegl a Gombáš. Pro první dva šlo o premiérové mistrovské trefy v našem dresu.

V naší základní sestavě vůbec poprvé vyběhli Jiří Vokoun a Petr Šlegl. Oba se během prvního poločasu uvedli v rychlém sledu i vstřeleným gólem a nasměrovali tým k vítězství. Po změně stran ještě navýšil po rychlém brejku střídající Gombáš. Brankář Měsíček se pak v závěru chybnou rozehrávkou připravil o domácí neprůstřelnost.

Hlavně úvodní trefa Vokouna, který si vyčíhal a chladnokrevně uklidil brankářem vyraženou ránu zdálky, mužstvo nastartovala. Mohlo se zdát, že Ostrov byl jednoduchý soupeř, ale nebyl. Prvních patnáct minut byl silný na balonu, s čímž jsme se těžko vyrovnávali. Dostali jsme se pak ale do vedení, brzy dali i pojistku Šleglem.

Právě druhý střelec utkání Šlegl byl pro neratovické publikum zcela neznámou tváří. Šestadvacetiletý odchovanec pražského fotbalu přišel pouhý den před utkáním jako další podzimní výpůjčka z třetiligových Velvar. V útoku by měl nahradit Petra Pejšu. Ex-plzeňák po pouhých dvou týdnech a dvou startech z lavičky zamířil za štěstím o dům dál – do Loko Vltavín.

Pejša nenaplnil představy a po vzájemné dohodě došlo k ukončení angažmá. Chtěl to u nás zkusit, nevyšlo to podle představ. Všechno proběhlo v klidu. Trenéra potěšilo že Petr Šlegl hned v prvním utkání potvrdil pověst střelce, která jej předchází. Dal důležitý druhý gól a na hrotu hrál velmi dobře.

Celkově jsme měli zápas pod kontrolou. Musíme se zaměřit na to, abychom něco přivezli ze Štětí a udělali nějakou větší sérii vítězství za sebou a mohli se tabulkou posunout nahoru.