Turnaj na Xaverově

V sobotu 29. 8. 2020 jsme vstoupili do nové sezóny prvním kolem miniligy v Benešově a na kvalitně obsazeném turnajem v Xaverově - Memoriálu Pavla Krále.

 Co se týče turnaje na Xaverově, naše účast byla ovlivněna velkým množstvím omluvenek, takže téměř do poslední chvíle nebylo jisté, zda se nám podaří naplnit soupisku. Nakonec jsme šli do celodenního zápolení se šestkou statečných Danny, Váňa, Luky, Fíla, Marťas, Bóďa, které doplnila dvojice Pepe a Vojta z U11. Na turnaji byla řada kvalitních soupeřů a kluci se s nimi popasovali skutečně odvážně.  Bojovali celý turnaj a nevzdávali se ani za nepříznivého stavu zápasu. V určité fázi turnaje, jsme měli k dispozici (kvůli zranění) jen jednoho hráče na střídání. Tým vedl svým nasazením a řízením hry z pozice středového hráče Danny a také brankář Luky svými skvělými zákroky pomohl nejen k vítězným zápasům, ale dlouho držel tým ve hře i v ostatních utkáních (včetně zápasu proti Spartě Praha). Ani další kluci nezůstávali pozadu. Dravými průniky i příkladnými návraty či důrazem v obraně vynikali zejména Pepe, Váňa či Bóďa. Technicky silní s míčem na noze byli pro změnu Marťas a Vojta. Fíla Šolc, který byl zase těžko odstavitelný od balónu, určitě už nikdy nezapomene na vstřelený gól proti Spartě. Za zmínku stojí i poměrně vyrovnané utkání proti "A" výběru z Xaverova (pozdějším vítězi celého turnaje), kde nízká prohra 2:4 byla výrazně ovlivněna dvěma vlastními góly. Výkon našich kluků ocenil i trenér domácího týmu.
Samozřejmě, že se nám také některé věci nepodařily a máme řadu podnětů, na čem bychom měli do budoucna zapracovat. Někteří kluci mají rezervy v poziční či kombinační hře, jiní mají potíže s důrazem v osobních soubojích, obranné hře či kondičce. Na rychlostních záležitostech (práce s míčem, kličky, přihrávky, náběhy, přepínání z obrany do útoku a naopak) je vždy co zlepšovat. 
I přes výše zmíněné rezervy v naší hře hodnotíme celé vystoupení za vydařené a to díky přístupu kluků. Na turnaj jsme odjížděli bez jakýchkoliv výsledkových ambic a tak i 6. místo z 8 úćastníků považujeme za úspěch.