Tn Rakovník - FK Neratovice-Byškovice  0:2 (0:2)

1.kolo divize sk.B - Rakovník(SO 12.8.2017  10:15)
diváků -
150

rozhodčíp. Štěrba M., Štěrba V. a p. Nehasil             delegát - p. Urban Jiří

branky - 34' a 40' Kozák

Komentář - V prvním kole nového ročníku jsme zajížděli do Rakovníka, kde jsme na jaře dokázali zvítězit. Po dobrém výkonu, zejména v prvním poločase, se nám to podařilo i tentokrát.
  Domácí do zápasu vstoupili se zajištěnou obranou se snahou o brejky. Nám se dařilo častěji držet míč, dobře jsme kombinovali a soupeře jasně přehrávali. První půlhodina ale nepřinesla ani na jedné straně výraznější šanci.
  Otevřít obranu soupeře se nám podařilo ve 34 minutě. Nejprve se v šanci objevil Ďurinda, jenže pouze nastřelil brankaře. K odraženému míči se dostal Kozák, pohrál si ve vápně s obránci a chladnokrevně poslal naše mužstvo do vedení. O chvilku později se ke slovu dostali i domácí. Střelu k tyči z volného kopu, ale bravurně zneškodnil Švejda, nová posila v naší brance. Ve 40 minutě jsme se radovali podruhé. Nejprve našel Ďurinda centrem z levé strany hlavu Vorasického, jenže míč směřující do branky zastavil obránce rukou a pískal se tak pokutový kop. Ten Kozák proměnil a do kabin jsme šli s dvoubrankovým náskokem.
  Do druhého poločasu vstoupili domácí s viditelnou snahou o zkorigování výsledku a častěji se tlačili před naší branku. Do šance jsme ale mimo 75 minuty soupeře nepustili. V té nás opět podržel Švejda, když samostatný nájezd, po předešlé pohledné narážečce s přehledem zlikvidoval. V posledních deseti minutách vsadili domácí vše na jednu kartu a to byla voda na náš mlýn. Skóre zápasu mohlo být o poznání vyšší v náš prospěch, ale tři vyložené šance po brejcích z posledních deseti minut jsme nedali.
  Vezeme tak tři body, které jsou pozvánkou na domácí zápas, ve kterém hostíme silný Meteor.

Trenér Tomáš Staněk – „Rakovník nastoupil s hodně defenzivní taktikou se snahou o brejky. Na úzkém hřišti hrát do takto zatažené obrany je hodně složité. V první půli jsme se s tím ale vyrovnali velmi dobře a vytvořili jsme si komfortní náskok 2:0.
  Ve druhém poločase jsem chvílemi postrádal větší aktivitu, agresivitu a neudrželi jsme balon v útoku. Hráli jsme moc „profesorsky“ a soupeř přebral iniciativu a měl jednu šanci, kterou ale vyřešil Švejda. Po našem prostřídání jsme to otočili a vytvořili si tři tutové šance, které jsme ale neproměnili. Celkově jsme byli lepším, disciplinovanějším týmem a zaslouženě zvítězili a získali tři body.“

Domácí trenér Pavel Koutenský - „Zasloužená výhra hostů. Byli fotbalovější, rychlejší a dynamičtější. My jsme se jim po celkem vyrovnané první půl hodině vůbec nedokázali přizpůsobit a Neratovice během čtyř minut rozhodly. V podstatě nás porazil Pepa Kozák. Přestože jsem na něj a Ďurindu hráče upozorňoval. Ďurindu jsme sice dokázali pohlídat, ale Kozáka nikoliv.“